W E L C O M E * B I E N V E N U E * V Í T E J T E

Můra - PR, foto a video reporty, TV, články

8.11.2018 představil Michal Marek svou novou kolekci Můra. Modely jsou již k zakoupení v ateliéru Michal Marek i v e-boutique na tomto webu.

 

Reportáž TV Markíza z přehlídky Můra

1 reportáž

Reportáž TOPSTAR Magazínu TV Prima z přehlídky Můra

epizoda 2

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha       12.11.2018

MŮRA našla světlo světa v módní performanci Michala Marka

Módní návrhář Michal Marek představil v centru Prahy v design boutique hotelu NYX tematickou kolekci MŮRA. V šesti podlažích se odehrávající fashion show byla smrští emocí a zdánlivě extravagantních, ve skutečnosti nositelných a různým stylingům, typům postavy vstřícných, extravagantními kuklami ozvláštněných modelů. Choreografie, výrazy pečetěný look modelek, jež se do role můry vžily, přítomné oslovily. Byla to dekadentní hra s krásou na pomezí totálního psycha, dalo by se říct.

Michal Marek - Můra (32) Michal Marek - Můra (1)

Speciálně vytvořená hudba DJ M2O atmosféru umocnila a tváří dámské kolekce MŮRA se stal androgynní model Tom Diamond, jenž dokázal, že i muž dokáže v brázdě provokativní dekadence a povinné nadsázky fashion show prezentovat ženskému světu určené kreace

 „Můra - byl to příběh, který si žil svým vlastním životem, od samotného počátku výroby až po samotný konec.  Byla to kolekce, kde něco začíná a něco končí. Můra je emoce, ať příjemná či negativní. Zrod něčeho nového  či  ukončení starého. Celá kolekce vznikala v extrémních podmínkách za extrémně silného fyzického vyčerpání, mnoho dní bez spánku, mnoho dní bez pochopení sebe sama, bez pochopení ostatních a hledáním pravdy. Extremní situace však přináší mnoho odhalení  a poznatků, v extremních situacích poznáváme sami sebe, poznáváme pravé charaktery lidí a vidíme dál či více než během běžných dnů stereotypního života… Člověk musí spadnout na samotné dno, aby mohl stoupat ke hvězdám. Byla to terapie,  byla to očista, bylo to o pochopení, bylo to o pravdě, o  najití sebe sama“, popisuje návrhář své pocity i svoji inspiraci.

Večerem hosty bravurně provedla moderátorka a herečka Miluše Bittnerová, která zrod Můry doprovodila citacemi ze sonetů Williama Shakespeara. Afterparty doplnilo live vystoupení stříbrné Superstar Elišky Ruskové, které se Michal stará o image.

Michal Marek - Můra, Miluše Bittnerová Michal Marek - Můra (6)

Celá kolekce v podstatě vznikala s nulovým rozpočtem a byla závislá pouze na lidech, jež návrháře podporují a věří v jeho kreativitu. MŮRA oslovila mediální sféru, několik stovek přítomných hostů a zanechala po sobě vlečku silných emocí.

„Barevní motýli přelétají z květu na květ a slunce milují. Když zajde, vystřídají je temné, ze svitu měsíce a hvězd slunce žijící můry, jež světlo, k němuž směřují, smrtelně spaluje. Jedna z nich vstoupila i do mě,odhaluje své nitro, genezi zrodu návrhář.

  Michal Marek - Můra (14) Michal Marek - Můra (20)

Partnery kolekce se stala Oční optika Rozehnalová, design hotel NYX Praha ze skupiny Leonardo poskytující pro prezentaci kolekce prostory. Také Tom of Finland organic vodka, která se stala základem speciálních mixů podávaných jako welcome drink. Poděkování patří i výrobci uměleckých šperků Freywille, dovozci luxusního punčochového zboží Marilyn, modelingové agentuře Fresh Face, luxusnímu domácímu servisu Luxury Dry Cleaning.cz a produkční společnosti RedPoint.

 

Můra (1)

Můra (17)

Můra (19)

Kateřina Votavová Michal Marek

Michal Marek - Můra (28)

Michal Marek - Můra (33)

Michal Marek

  foto: Anatole Torbin

odkaz na článek na stránkách BURDA

odkaz na článek a fotoreport portálu MODA.CZ

odkaz na článek na EXPRES.CZ

odkaz na článek na portálu FashionTV

Prague Nightlife: Michal Marek Fashion Show or Fantastical Nightmare

Ночная Прага: Модное шоу чешского бренда Michal Marek

odkaz na článek na portálu BULVAR24.cz

odkaz na článek na profesním portálu iBestOf

článek a fotoreport na portálu SPYCROSS.CZ

článek a video rozhovor na portálu SUPER.CZ

článek na portálu Krasna.cz Nova TV

článek a fotoreport na portálu Aplausin.cz

odkaz na článek na portálu Luxus.cz

Superstar Eliška Rusková v šatech od Michala Marka na portálu SUPER.CZ 

 

czech fashion Michal Marek

česká móda Michal Marek bomber

Michal Marek oděvní návrhář

móda Michal Marek androgynni model Tom Diamond

main_cropped 

foto: Herminapress