W E L C O M E * B I E N V E N U E * V Í T E J T E

TISKOVÁ ZPRÁVA z módních přehlídek LOVE

Praha, 2.10.2017

Módní návrhář Michal Marek představil svou novou kolekci LOVE

V úterý 26.9.2017 večer v galerii Nadace ABF na Václavském náměstí představil módní návrhář Michal Marek svou aktuální kolekci LOVE. Přehlídku podkreslil a patřičnou atmosféru navodil živý hudební a pěvecký doprovod skupiny VOJ & 3SKA. Po předtančení Maťo Talagy se na mole  během 30 minut vystřídala řada modelek a modelů, kteří představili celkově kolem 60 velmi nositelných kousků z kolekce LOVE doplněné o velmi originální brýle, které zapůjčila luxusní optika Eye Eye. Láska, její podoby a všudypřítomnost jsou hlavním motivem této kolekce, symbolem se stala vlaštovka jako symbol svobody i návratů. Dámské, pánské i dnes tolik populární unisex modely měly u diváků velký ohlas. Defilé, kterého se společně s Michalem ujala hlavní tvář kolekce, Františka Čížková, a které doplnilo video, které speciálně pro tuto přehlídku vzniklo, si vysloužilo ovace diváků vestoje. 

Tvářemi kolekce se stali módní kritička Blesku Františka Čížková, modelky Kateřina Wohlmann-Votavová a Bláža Hlasová, tanečníci Filip Jankovič a Petra Veverková.Mezi hosty bylo možné zahlédnout mnoho známých tváří, např. moderátorku Štěpánku Duchkovou, zpěváka Sámera Issu, herečku Štěpánku Fingerhutovovou, hvězdu večírků a milovnici módy Moniku Štikovou, módní stylisty, bloggery, influencery, zástupce médií a sponzorů.

"Byla to úžasná a pestrá přehlídka, kde po dlouhé době nejaký mladý talent přinesl něco originálního a nadčasového," obdivoval kolekci zpěvák Sámer Issa.

"Přehlídku LOVE hodnotím jako velice kvalitně provedenou. Líbil se mi nápad, drive i originální pojetí. Michalovu módu obdivuji, protože se snaží dělat něco, co tady v Čechách chybí. Má prostě cit a talent, to je můj dojem z toho, co jsem viděl," zhodnotil módní show fotograf Milan Junek, který si akci opravdu užíval.

S večerem byl spokojený i samotný tvůrce, kterému se po mole prošel i známý tanečník Filip Jankovič, který si do Prahy odskočil ze slovenské show Trenčín město módy. Hlavní hvězdou však byla bezesporu módní kritička Františka Čížková, která už sice překročila šedesátku, ale dojetí z obrovského potlesku vestoje nedokázala skrývat. "Musím říct, že jsem byl opravdu naprosto spokojený s celým průběhem přehlídky, přípravou i týmem lidí, kteří se podíleli na celé kampani," pochvaloval si spolupracovníky Michal Marek.

Večer následně pokračoval afterparty v Prague Fear House v paláci Lucerna, prostoru s - v Česku unikátním - konceptem, který propojuje bar s adrenalinovou prohlídkou ve sklepení plném hororových prvků. Maskovaní herci  se postarali o pořádný mráz na zádech hostů, když si na ně ze sklepení plného hrůzy vyrazili např. s motorovou pilou. Večer doplnila hodnotná tombola od generálního partnera, společnosti Mark Distri, partnerů Batiste, Catrice, Real TechniquesEyeEye i návrháře samotného, pro dámy make up koutek sponzorující kosmetické značky Catrice.

Již první fotografie a trailer k videu zveřejněné před přehlídkou způsobili značný zájem o kolekci - pořadatelé festivalu VODAFONE YOU FEST 2017, TV PRIMA COOL a hudební kanál Óčko Michala oslovili s nabídkou uspořádání přehlídky v rámci tohoto multižárnového festivalu. Přehlídka doplněná o taneční prvky proběhla v sobotu 30.9.2017 v 18 hodin v Průmyslovém paláci na pražském výstavišti za přítomnosti kamer TV PRIMA COOL a hudebního kanálu Óčko.

Kolekce LOVE volně navázala na kolekci Rebélie, zahrnuje ucelenou řadu pro ženy, muže i unisex kusy, které jsou jedním z poznávacích znaků Michalovy tvorby. Z barev převažuje šedá, černá, červená, bílá a jejich kombinace. Pomyslným pojítkem kolekce se stala vlaštovka jako symbol lásky, návratu… Chtěl jsem ukázat, že láska je tu pro všechny. Je jedno, kdo jsme, co děláme, kolik nám je let, jsme-li zdraví či nemocní. Proto vznikal i tento netradiční mix naprosto odlišných lidí s jinými životními příběhy. Módní kritička, zdravotní sestra, modelka, tanečnice i tanečník anebo obyčejná holka z vesnice, je to jedno, lásku cítí každý z nich“, říká návrhář…Fotografie vznikly v prostorách kasáren Karlín včetně dronem zaznamenaného videa. Generálním partnerem je distribuční společnost Mark Distri, partnery jsou kosmetické firmy Catrice Cosmetics, Batiste, Real Technics, produkční společnost Hustle Production, luxusní optika Eye Eye a vlasové studio Luvoxy.

V nejbližší době bude možné Michalovu kolekci spatřit 20.10. na populární módní akci Topstyl v Mohelnici - a ještě dříve - od 10.10. - je možné ji vidět i zakoupit v Designer Gallery v OC Chodov.

 

 Produkční tým

PR, management RDK Režie, video Barbora Johansson Pivoňková Foto Vlaďka Jandíková Šperky Mila Zila
Dron Tomáš Mertlík  Make up  Lucie Urbanová, Ivan Malejovský Hair Romana Kadlec, Tereza Nová Hudba VOJ & 3ska

 

partners_1

 

-------

 

Praha, 6.9.2017

Módní návrhář Michal Marek představí novou kolekci LOVE

LÁSKA A ZASE LÁSKA! Nosný, životadárný a nikdy nekončící fragment lidského bytí se stal leitmotivem nové kolekce oděvního tvůrce Michala Marka, jehož značku uvedla na trh jedna z tuzemských ikon módy, filmovou cenou Český lev oceněná herečka Jana Plodková.

„Každá láska je jiná. Její těkavé i osudové momenty mě fascinují. V současné oděvní prezentaci má láska podobu sofistikovaných střihů, klidných neutrálních barev i napětí kontrastu černá a červená. S řadou Love mířím k ženám, svobodomyslným mužům a pamatuji na pro současnost tak typický unisex,“ říká návrhář Marek. „Láska je pro mě základní podmínkou existence. Stejně jako voda či vzduch. To, že jsem se stala tváří kolekce Michala Marka, mě v bizarnosti volby těší. Pětašedesátiletá, kosmetickými zásahy nepoznamenaná ženská… Matrix, řekla bych. Úlet za hranicí komerce. Ale Michal mě ujistil, že láska existuje v každém věku (já to vím) a neměla by se prezentovat na modelkách, modelech, jež jsou prefabrikáty továrny na krásu jménem modeling. Tak jsem na nabídku kývla. Věřím v jeho rozvíjející se talent, vnímám Michalovu pokoru, která je pro každého tvůrce zásadní,“ nechala se slyšet módní kritička Františka Čížková.

Kromě Františky oděvní návrhář Michal Marek oslovil i modelku Kateřinu Votavovou, charismatickou Blážu Hlasovou, jež si přehlídkovými moly pestří profesi zdravotní sestry. Také tanečníky Filipa Jankoviče a Petru Veverkovou. „Láska patří všem. Slavným, mediálně populárním i těm z ulice. Taková byla vize, kterou jsem chtěl volbou naplnit,“ vysvětluje návrhář. O hudební doprovod se postará alternativně elektronická skupina VOJ & 3SKANa přehlídkovém mole se objeví např. Muž roku 2016 Josef Kůrka..

Přehlídka kolekce LOVE, která svou nadčasovostí přesahuje pole nadcházející sezóny podzim/ zima a jejímž znakem se stala svobodu a návrat symbolizující vlaštovka, se uskuteční 26.9.2017 v 19 hodin v Praze na Václavském náměstí 31 v prostorách Galerie ABF. Poté následuje afterparty v nedalekém Prague Fear House.

A také je dobré vědět, že:

Kolekce LOVE volně navazuje na kolekci Rebélie, zahrnuje ucelenou řadu pro ženy, muže i unisex kusy, které jsou poznávacím znakem Michalovy tvorby. Z barev převažuje šedá, černá, červená, bílá a jejich kombinace. Fotografie vznikly v prostorách kasáren Karlín včetně dronem zaznamenaného videa. Módní přehlídka je určena převážně pro zvané a VIP hosty z oblasti módní branže, showbusinessu, včetně médií. Generálním partnerem je distribuční společnost Mark Distri. Partnery jsou kosmetické firmy Catrice Cosmetics, Batiste, Real Technics, produkční společnost Hustle Production, luxusní optika EyeEye a vlasové studio Luvoxy.

 

 Produkční tým

PR, management RDK Režie, video Barbora Johansson Pivoňková Foto Vlaďka Jandíková Šperky Mila Zila
Dron Tomáš Mertlík  Make up  Lucie Urbanová, Ivan Malejovský Hair Romana Kadlec, Tereza Nová Hudba VOJ & 3ska

 

partners_1