V Í T E J T E * W E L C O M E * B I E N V E N U E

Kolekce 24/7/365 days 4ever - PR, články...

Tisková zpráva k charitativní módní přehlídce a představení nové kolekce bude zveřejněna v nejbližších dnech. Modely z nové kolekce bude možno zakoupit v našem e-boutique během tohoto týdne. 

 

FOTOGRAFIE KOLEKCE NALEZNETE ZDE

 

PARTNEŘI PŘEHLÍDKY A KOLEKCE

Partneři kolekce

ONLINE MEDIÁLNÍ VÝSTUPY VE SPOJENÍ S KOLEKCÍ A PŘEHLÍDKOU 

článek na Moda.cz 25.3.

článek na portálu Super.cz 23.3.

článek na portálu Super.cz 23.3.

článek na portálu Super.cz 22.3.

článek na portálu Luxury Prague Life 10.3.

článek na portálu Luxury Prague Life 10.3. ENG

článek na Super.cz o focení v Kladském Pomezí

článek na portálu MMagazin.sk

článek na portálu Aplausin.cz

článek na portálu Moda.cz

článek na portálu Spycross

článek na portálu Johairstyle

článek na portálu Pražský zpravodaj

článek na portálu JO Magazín

článek na portálu Lifee.cz

článek na portálu Super.cz 10.3.

článek na portálu Super.cz 4.3.

článek na portálu Super.cz 3.3.

článek na portálu Super.cz 3.3.

článek na portálu Super.cz 27.2.

článek na portálu Fashionretail.cz

článek na portálu Eva.sk

 

Vstupenky na přehlídku v Olomouci 12.4. zakoupíte zde.

 

T I S K O V Á  Z P R Á V A  

Móda, jež boří hranice i společenská tabu. Móda, která pomáhá.

Praha, 20.3.2019

Módní návrhář Michal Marek se nebojí extravagance ani boření společenských tabu. Tváří jeho poslední dámské kolekce Můra se stal androgynní model, v Česku poprvé. Aktuálně designér pracuje na nové kolekci nazvané 24/7-365/days-4ever, kterou představí na módní přehlídce 21.3. v Praze. Ani v případě této kolekce nepůjde o pouhé módní vyjádření autora, kolekce má i tentokrát přesah - volně navazuje na kolekci Můra a je ztvárněním příběhu o poznání sebe sama, přijetí sebe sama se všemi klady i zápory, stejností i odlišnostmi.  Kolekce bude členěna na tři zcela odlišné, avšak kompaktní celek tvořící řady – unisexovou, dámskou a pánskou.

„Jen když se naučíme milovat sami sebe, můžeme milovat ostatní…"

Unisexovou řadu nazval návrhář příznačně BEZ HRANIC. „Svět vznikl bez hranic, móda je nezná ani dnes – hranice v našich hlavách nás až příliš omezují“, říká návrhář, který se právě vrátil z Tuniska, kam vyrazil s fotografkou Zuzanou Lazarovou pořídit kampaňové fotografie právě pro tuto řadu. Její tváří se stala Michalova dvorní modelka, Kateřina Wohlmann Votavová, které stál po boku tuniský model senegalského původu Mangane Alioune Badara. Tohoto modela si Michal našel sám den před focením kampaňových fotografií na Sahaře, když mu nepřijel domluvený model. „Cítil jsem se úplně ztracený, ale objevil jsem květ pouště, doufám, že tato zkušenost Alimu otevře dveře do světa modelingu, kam zcela určitě patří. Má přirozený talent!“ dodává návrhář. Unisexová móda stírá hranice mezi mužem a ženou, poušť Sahara v okolí oázy Tozeur a dno největšího, dávno vyschlého solného jezera severní Afriky Chott El Jerid, kde fotografie vznikaly tak dík své zdánlivé nekonečnosti skvěle podtrhují návrhářovu myšlenku i barevné ladění této řady. Fotografie vznikly dík partnerství s cestovní kanceláří FANTASY TRAVEL, která se specializuje zejména na  dovolené u Středozemního a Rudého moře, je jednou z největších CK na pobyty v Tunisku.

Focení dámské kolekce nazvané BÁRA proběhlo v okolí hotelu Vyhlídka v Kladském pomezí nedaleko Náchoda. BÁRA je příběhem dívky, která se narodila v šestém měsíci, měla váhu 700 gramů. Když vážila 1kg, diagnostikovali jí meningoencefalitidu. Její prognóza nebyla nikterak příznivá. Chodit začala ve 3 letech, ve 4 letech začala kousat a ve stejný rok jí byl diagnostikován i Aspergerův syndrom, v 5 letech přestala nosit pleny, v 6 letech šla do školky a v 7 letech do školy, kde byla šikanovaná, proto jí byla doporučena škola pro autisty. Částečně je zbavena svéprávnosti, přesto však je velmi sečtělá. Bára je v částečném invalidním důchodu a závislá na nepřetržité domácí péči, přesto je plná života a inspirace. Inspirací se Bára stala i pro návrháře. Právě ona je hlavní tváří dámské řady. „Chtěl jsem ukázat, že vše, co je mezi námi je normální, je jedno jak vypadáme, co či kdo jsme, co umíme nebo co nám chybí, všichni bez výjimky jsme součástí tohoto světa a všichni máme mít stejné možnosti“, dodává ke své inspiraci Michal. Focení proběhne v srdci Kladského Pomezí, v okolí hotelu Vyhlídka. Fotit se bude od soumraku do východu slunce. „Chci, aby fotky měly hloubku, aby ti, kteří fotky uvidí pochopili tajuplnost a krásu našich životů“, vysvětluje Michal. Mimo Báru zachytí fotoaparát i další tváře spojené s tímto příběhem - jsou jimi herečka Nela Boudová, stříbrná Superstar Eliška Rusková, modelka Kateřina Wohlmann Votavová a Lucie Kolínková Marková.

Co Vám však neprozradíme, je příběh pánské řady. Říci ale můžeme, bude to HOT!!!

"Jen my sami žijeme sami se s sebou 24 hodin 7 dní v týdnu 365 dní v roce a to navždy!!!“

Více o plánované přehlídce?...

Konat se bude 21.3. od 19.30 v zrekonstruovaných industriálních prostorech Pragovka Art District v pražských Vysočanech v těšné blízkosti stanice metra B Kolbenova. Prostory bývalé světoznámé továrny Praga ožívají v posledních letech množstvím kulturních akcí, místo slouží jako inspirativní prostor pro setkávání umělců, odborníků i široké veřejnosti. Večerem provedou herečka a moderátorka Nela Boudová a módní kritička Františka Čížková a doporučený dresscode je ve stylu disko. Jednotlivé řady od sebe oddělí umělecká a hudební vystoupení, hosté se mohou těšit na vystoupení stříbrné Superstar Elišky Ruskové, zpěvačky Kamily Hübsch a houslisty Michaela Hejče. Prezentace kolekce proběhne formou charitativní módní přehlídky věnovanou Bona, o.p.s., která se zabývá pomocí lidem s psychickým onemocněním s jejich začleněním do běžného života – což je téma stále jaksi stigmatizované a opomíjené,  v dnešní době tolik aktuální. Program doplní pop up store návrháře, charitativní aukce modelů Michala Marka a dalších uměleckých předmětů, fotostěna, výstava všech kampaňových fotografií od Zuzany Lazarové a Anatole Torbina, výstava portrétů návrháře od fotografky Lenky Hatašové, videoprojekce Redpoint a chybět nebude ani následná party. Bona, o.p.s. bude poukázána i část z výtěžku z každé prodané vstupenky a výnos z předmětů vyrobených spolupracovníky i klienty  Bona, o.p.s. (řezbářské, sklářské předměty a doplňky, šperky z chráněných dílen). Na mole se mohou hosté těšit např. na Muže roku a vítěze evropské soutěže krásy Jiřího Kmoníčka nebo Agátu Prachařovou.

Pro ty, co nejsou z Prahy  jsou připravovány přehlídky 12.4. v Olomouci v hotelu Nezvalova Archa a 29.6. v době konání MMF, v Karlových Varech ve Spa hotelu Panorama.

Upozornění: nedopatřením došlo v původní verzi PR zprávy k záměně BONA, o.p.s., v jejíž prospěch přehlídka proběhne, za Nadaci Bona. Za chybu a vzniklé nedopatření se omlouváme!

 

Foto: Zuzana Lazarová, Anatole Torbin

Video:  Red Point

Hair:  Marcel Šťástka, Petra Schneiderová

Makeup: Ivan Malejovský

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.