W E L C O M E * B I E N V E N U E * V Í T E J T E

24/7/365 days 4ever - all about

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha/Olomouc, 27.3.2019 + updates

Móda, která pomáhá, móda, která šokuje i spojuje…

Módní návrhář Michal Marek představil 21.3.2019 svou novou autorskou kolekci, kterou nazval 24/7-365/days-4ever. Proč pávě tento název? Vysvětlení je jednoduché, kolekce je inspirována životem, světem kolem nás, odlišnostmi, které mnohokrát nechápeme a nevíme jak se k nim stavět a jak je přijímat. Kolekce je příběhem o poznání a přijetí sebe sama se všemi klady, zápory i odlišnostmi a zaměřuje se na společenská stigmata.

„Když se naučíme milovat sami sebe, naučíme se milovat i ostatní a je jedno jací jsme a co děláme...“ vysvětluje Michal.

Kolekce je tvořena třemi řadami – dámskou, pánskou a unisex. Každá z řad vypraví jiný příběh o jinakosti, proto i kampaňové fotografie pro každou z řad vznikaly ve zcela odlišné lokalitě. Příběhy na sebe logicky nenavazují stejně jako každá řada je od té druhé naprosto odlišná.

Část z výtěžku z prodeje vstupenek a z aukce, bude poukázána ve prospěch Bona, o.p.s., která se zabývá pomoci lidem s duševními a psychickými handicapy v jejich úspěšném zařazení se do běžného života. Jedná se jak o chráněné dílny či bydlení tak i o terapeutickou pomoc, využívání potenciálu těchto lidí atd…

Představení své nové kolekce pojal návrhář tentokrát dosti netradičně. V industriálním prostředí bývalé továrny Praga v Pragovka Art District. Jak je u Michala zvykem, uspořádal nejen módní přehlídku s charitativním přesahem, hosty čekal kromě spousty krásných a nositelných modelů i bohatý doprovodný program. Večerem provedly módní kritička Františka Čížková a herečka Nela Boudová. Na mole se objevila např. modelka Agáta Prachařová, Kateřina Wohlmann Votavová, Muž roku Matyáš Hložek nebo syn Nely Boudové, Dalibor Lekeš. Hlavní hvězdou mola však byla Bára, která se stala Michalovou inspirací pro dámskou řadu. Modelky a modely na mole střídala umělecká vystoupení – hostům zazpívala stříbrná Superstar Eliška Rusková, zpěvačka Kamila Hübsch, zazněly tóny houslí Michaela Hejče. Po skončení přehlídky na hosty čekala tombola, aukce, pop up store, výstava fotografií Lenky Hatašové, Zuzany Lazarové, Anatole Torbina a umělecká díla malíře Antonína Koppa.

Módní přehlídku si nenechala ujít ani druhá dáma České Republiky Monika Babišová, velvyslanci různých zemí např. Alžírska, Tuniska a dalších zemí, političky, nechyběla ani cvičitelka Hanka Kynychová, nejhezčí muž Evropy Jiří Kmoníček a mnoho dalších tváři showbussinesu.

Unisex řada nazvaná BEZ HRANIC v návrháři vyvolává otázku, zda hranice v našich hlavách neomezují možnosti našich životů až příliš a zda hranice, které si sami pokládáme a stavíme, neomezují naše vnímání natolik, že sami sebe okrádáme o krásu a bohatství našeho světa, světa ve kterém žijeme a kterého jsme součástí. Fotografie k této řadě vznikaly počátkem února v Tunisku v okolí solného jezera Chott El Jerid, na Sahaře v blízkosti oázy Tozeur a v pobřežním městě Sousse, kam návrhář vyrazil dík partnerské cestovní kanceláři FANTASY TRAVEL společně s fotografkou Zuzanou Lazarovou. Zdánlivá nekonečnost a barvitost saharské pouště podtrhují název i podstatu unisex řady. Tvářemi kolekce se stala Michalova oblíbená modelka, múza a dlouholetá kamarádka Kateřina Wohlmann Votavová a tuniský model senegalského původu Mangane Alioune Badara.

Dámskou řadu Michal nazval jednoduše BÁRA. Je příběhem dívky, která se narodila v šestém měsíci, kdy vážila pouhých 700g. Brzy na to jí lékaři diagnostikovali onemocnění meningoencefalitidou. Její prognóza nebyla nikterak příznivá. Chodit začala ve 3 letech, ve 4 letech začala kousat a ve stejný rok jí byl diagnostikován i Aspergerův syndrom, v 5 letech přestala nosit pleny, v 6 letech šla do školky a v 7 letech do školy, kde byla šikanovaná, proto jí byla doporučena škola pro autisty. Částečně je zbavena svéprávnosti, přesto však je velmi sečtělá. Bára je v částečném invalidním důchodu a závislá na nepřetržité domácí péči, přesto je plná života a inspirace. Inspirací se Bára stala i pro návrháře. Právě ona je hlavní tváří dámské řady.

„Chtěl jsem ukázat, že vše, co je mezi námi je normální, je jedno jak vypadáme, co či kdo jsme, co umíme nebo co nám chybí, všichni bez výjimky jsme součástí tohoto světa a všichni máme mít stejné možnosti“, dodává ke své inspiraci Michal. Focení proběhlo za mrazivé noci v lese v blízkosti wellness hotelu Vyhlídka v Kladském pomezí. „Na Sahaře jsme fotili od východu slunce do jeho západu, zde od západu až do východu Slunce“, směje se návrhář a doplňuje, „fotografie pořízené v noci mají svou hloubku, nutí nás k zamyšlení nad tajuplností, rozmanitostí a krásou našich životů“. Vedle Báry aparát Anatole Torbina zachytil herečku Nelu Boudovou, zpěvačku Elišku Ruskovou, modelku Kateřinu Wohlmann Votavovou a návrhářovu sestru, Lucii Kolínkovou-Markovou.

Michal Marek fashion design

Pánskou hype řadu nazval návrhář – TEPLOUŠ. Je příběhem sexuálních odlišností, sexuality jako takové a jejich odchylek. „Odlištnosti je však třeba umět přijmout, akceptovat je, i když je nesdílíme, patří k nám, každá odlišnost, úchylka či fetiš nás dělá jiným, výjimečným a jedinečným. Stejně jako handicap či barva pleti“. Kolekce zahrnuje šusťákové soupravy, teplákové soupravy ze sametu, šortky, trika… Tvářemi kolekce Jsou Dalibor Lekeš, Ondřej Čerňák, Milan Frištenský a Jakub Martinák.

Tour přehlídek ve prospěch Bona o.p.s. pokračuje dál, a to 12.4. a 23.5.2019 v Olomouci, 26.4. v Praze. Módní turné uzavře přehlídka v rámci filmového festivalu v Karlových Varech, kde bude i předán šek Bona o.p.s.

Jen my sami se sebou žijeme 24 hodin, 7 dní v týdnu, po celý rok, a to navždy!!!

Všechny modely jsou k dostání v ateliéru Michal Marek, v našem e-boutique.je zatím k mání pánská řada, obě další budou naskladněny v nejbližších dnech. V blízké době se Michalova tvorba objeví i na pultech známého berlínského sexshopu v homosexuální čtvrti Schöneberg.

 

Foto: Zuzana Lazarová, Anatole Torbin

Video:  Red Point

Hair:  Marcel Šťástka, Petra Schneiderová

Makeup: Ivan Malejovský

PR: Michal Marek

 

FOTOGRAFIE KOLEKCE NALEZNETE ZDE

fotografie z přehlídky od fotografů/ky Torbina, Hauera a Hollové naleznete v samostatných článcích tohoto blogu

 

 Pánská řada "Teplouš" z nové kolekce návrháře Michala Marka, model Matyáš Hložek, foto J. Hauer

 

PARTNEŘI PŘEHLÍDKY A KOLEKCE

Partneři kolekce

 

ONLINE MEDIÁLNÍ VÝSTUPY VE SPOJENÍ S KOLEKCÍ A PŘEHLÍDKOU 

reportáž a rozhovor - Česká televize

reportáž TopStar TV Prima

článek na portálu Spycross Pražského zpravodaje

článek na portálu AHA ONLINE

 článek a video na portálu Super.cz 1.4.

článek na portálu Gocityluxe.com RUS

článek na portálu Gocityluxe.com ENG

článek na portálu Luxus.cz

článek na portálu Super.cz 30.3.

rozhovor pro Český rozhlas 1 Radiožurnál - O Roma vakeren

 odkaz na článek na portálu Luxury Prague Life

článek na portálu FashionRetail.cz

článek na Moda.cz 25.3.

článek na portálu Super.cz 23.3.

článek na portálu Super.cz 23.3.

článek na portálu Super.cz 22.3.

článek na portálu Luxury Prague Life 10.3.

článek na portálu Luxury Prague Life 10.3. ENG

článek na Super.cz 17.3.

článek na Super.cz o focení v Kladském Pomezí

článek na portálu MMagazin.sk

článek na portálu Aplausin.cz

článek na portálu Moda.cz

článek na portálu Spycross

článek na portálu Johairstyle

článek na portálu Pražský zpravodaj

článek na portálu JO Magazín

článek na portálu Lifee.cz

článek na portálu Super.cz 10.3.

článek na portálu Super.cz 4.3.

článek na portálu Super.cz 3.3.

článek na portálu Super.cz 3.3.

článek na portálu Super.cz 27.2.

článek na portálu Fashionretail.cz

článek na portálu Eva.sk

 

 

 

 

T I S K O V Á  Z P R Á V A  (vydaná před přehlídkou)

Móda, jež boří hranice i společenská tabu. Móda, která pomáhá.

Praha, 20.3.2019

Módní návrhář Michal Marek se nebojí extravagance ani boření společenských tabu. Tváří jeho poslední dámské kolekce Můra se stal androgynní model, v Česku poprvé. Aktuálně designér pracuje na nové kolekci nazvané 24/7-365/days-4ever, kterou představí na módní přehlídce 21.3. v Praze. Ani v případě této kolekce nepůjde o pouhé módní vyjádření autora, kolekce má i tentokrát přesah - volně navazuje na kolekci Můra a je ztvárněním příběhu o poznání sebe sama, přijetí sebe sama se všemi klady i zápory, stejností i odlišnostmi.  Kolekce bude členěna na tři zcela odlišné, avšak kompaktní celek tvořící řady – unisexovou, dámskou a pánskou.

„Jen když se naučíme milovat sami sebe, můžeme milovat ostatní…"

Unisexovou řadu nazval návrhář příznačně BEZ HRANIC. „Svět vznikl bez hranic, móda je nezná ani dnes – hranice v našich hlavách nás až příliš omezují“, říká návrhář, který se právě vrátil z Tuniska, kam vyrazil s fotografkou Zuzanou Lazarovou pořídit kampaňové fotografie právě pro tuto řadu. Její tváří se stala Michalova dvorní modelka, Kateřina Wohlmann Votavová, které stál po boku tuniský model senegalského původu Mangane Alioune Badara. Tohoto modela si Michal našel sám den před focením kampaňových fotografií na Sahaře, když mu nepřijel domluvený model. „Cítil jsem se úplně ztracený, ale objevil jsem květ pouště, doufám, že tato zkušenost Alimu otevře dveře do světa modelingu, kam zcela určitě patří. Má přirozený talent!“ dodává návrhář. Unisexová móda stírá hranice mezi mužem a ženou, poušť Sahara v okolí oázy Tozeur a dno největšího, dávno vyschlého solného jezera severní Afriky Chott El Jerid, kde fotografie vznikaly tak dík své zdánlivé nekonečnosti skvěle podtrhují návrhářovu myšlenku i barevné ladění této řady. Fotografie vznikly dík partnerství s cestovní kanceláří FANTASY TRAVEL, která se specializuje zejména na  dovolené u Středozemního a Rudého moře, je jednou z největších CK na pobyty v Tunisku.

Focení dámské kolekce nazvané BÁRA proběhlo v okolí hotelu Vyhlídka v Kladském pomezí nedaleko Náchoda. BÁRA je příběhem dívky, která se narodila v šestém měsíci, měla váhu 700 gramů. Když vážila 1kg, diagnostikovali jí meningoencefalitidu. Její prognóza nebyla nikterak příznivá. Chodit začala ve 3 letech, ve 4 letech začala kousat a ve stejný rok jí byl diagnostikován i Aspergerův syndrom, v 5 letech přestala nosit pleny, v 6 letech šla do školky a v 7 letech do školy, kde byla šikanovaná, proto jí byla doporučena škola pro autisty. Částečně je zbavena svéprávnosti, přesto však je velmi sečtělá. Bára je v částečném invalidním důchodu a závislá na nepřetržité domácí péči, přesto je plná života a inspirace. Inspirací se Bára stala i pro návrháře. Právě ona je hlavní tváří dámské řady. „Chtěl jsem ukázat, že vše, co je mezi námi je normální, je jedno jak vypadáme, co či kdo jsme, co umíme nebo co nám chybí, všichni bez výjimky jsme součástí tohoto světa a všichni máme mít stejné možnosti“, dodává ke své inspiraci Michal. Focení proběhne v srdci Kladského Pomezí, v okolí hotelu Vyhlídka. Fotit se bude od soumraku do východu slunce. „Chci, aby fotky měly hloubku, aby ti, kteří fotky uvidí pochopili tajuplnost a krásu našich životů“, vysvětluje Michal. Mimo Báru zachytí fotoaparát i další tváře spojené s tímto příběhem - jsou jimi herečka Nela Boudová, stříbrná Superstar Eliška Rusková, modelka Kateřina Wohlmann Votavová a Lucie Kolínková Marková.

Co Vám však neprozradíme, je příběh pánské řady. Říci ale můžeme, bude to HOT!!!

"Jen my sami žijeme sami se s sebou 24 hodin 7 dní v týdnu 365 dní v roce a to navždy!!!“

Více o plánované přehlídce?...

Konat se bude 21.3. od 19.30 v zrekonstruovaných industriálních prostorech Pragovka Art District v pražských Vysočanech v těšné blízkosti stanice metra B Kolbenova. Prostory bývalé světoznámé továrny Praga ožívají v posledních letech množstvím kulturních akcí, místo slouží jako inspirativní prostor pro setkávání umělců, odborníků i široké veřejnosti. Večerem provedou herečka a moderátorka Nela Boudová a módní kritička Františka Čížková a doporučený dresscode je ve stylu disko. Jednotlivé řady od sebe oddělí umělecká a hudební vystoupení, hosté se mohou těšit na vystoupení stříbrné Superstar Elišky Ruskové, zpěvačky Kamily Hübsch a houslisty Michaela Hejče. Prezentace kolekce proběhne formou charitativní módní přehlídky věnovanou Bona, o.p.s., která se zabývá pomocí lidem s psychickým onemocněním s jejich začleněním do běžného života – což je téma stále jaksi stigmatizované a opomíjené,  v dnešní době tolik aktuální. Program doplní pop up store návrháře, charitativní aukce modelů Michala Marka a dalších uměleckých předmětů, fotostěna, výstava všech kampaňových fotografií od Zuzany Lazarové a Anatole Torbina, výstava portrétů návrháře od fotografky Lenky Hatašové, videoprojekce Redpoint a chybět nebude ani následná party. Bona, o.p.s. bude poukázána i část z výtěžku z každé prodané vstupenky a výnos z předmětů vyrobených spolupracovníky i klienty  Bona, o.p.s. (řezbářské, sklářské předměty a doplňky, šperky z chráněných dílen). Na mole se mohou hosté těšit např. na Muže roku a vítěze evropské soutěže krásy Jiřího Kmoníčka nebo Agátu Prachařovou.

Pro ty, co nejsou z Prahy  jsou připravovány přehlídky 12.4. v Olomouci v hotelu Nezvalova Archa a 29.6. v době konání MMF, v Karlových Varech ve Spa hotelu Panorama.

Upozornění: nedopatřením došlo v původní verzi PR zprávy k záměně BONA, o.p.s., v jejíž prospěch přehlídka proběhne, za Nadaci Bona. Za chybu a vzniklé nedopatření se omlouváme!