W E L C O M E * B I E N V E N U E * V Í T E J T E

MICHAL MAREK

CZE 

Michal Marek je módní návrhář a vizážista původem z Olomouce, již od raného mládí však žije v Praze, kde vystudoval oděvní design. Zkušenosti a inspiraci řadu let čerpal v zahraničí, několik let žil v Londýně a na řeckém ostrově Mykonos. Tyto zkušenosti mu umožňují dívat se na módní tvorbu s nadhledem a vnímat nástup módních trendů již v jejich zárodku. Po návratu zpět do Prahy působil nejprve jako make up artist pro značku Chanel, ale touha po vlastním vyjádření jej vedla k založení autorského módního ateliéru a vlastní značky. Ateliér se showroomem najdete uprostřed pražské artové čtvrti Letná, v těsné blízkosti Královské obory. Ateliér na podzim roku 2019 prošel rekonstrukcí a celkovou změnou image.

Michalova designérská tvorba se vyznačuje na první pohled originalitou, pečlivým a precizním vypracováním, jednoduchostí střihů a přímou modelací látek, přirozeným citem pro barvy a vnímáním pojetí celkového stylingu. Designér ve své práci nezná limity, každá jinakost je mu motivací k dosažení jedinečného výsledku. Všechny modely jsou běžně nositelné. Inspirací pro tvorbu modelů na zakázku, speciálních minikolekcí a sezónních kolekcí je mu především člověk sám, osobitost a různorodost každého zákazníka/ce, jejich vnější i vnitřní krása, práce s křivkami.

V Michalových rukou vznikají večerní a plesové róby, svatební šaty, extravagantní solitéry, konzervativní business kostýmy i smyslné trendy kousky pro všechny typy postav. Nezapomíná ani na muže, pro něž vytváří jak pánské obleky pro volný čas i business, tak originální módu pro denní nošení. Vyberou si ti, co jdou rádi s dobou a upřednostňují trendy modely, lidé konzervativnější, ale i ti, kteří chtějí opravdu šokovat extravagantním kouskem. Mnohé modely lze nosit na vícero způsobů, dá se tedy říci, že Michalova tvorba je velmi hravá.

Většina modelů je vyráběna pouze v jednom kuse, všechny prochází návrhářovýma rukama, které jim vtiskávají na první pohled rozeznatelný a nezaměnitelný rukopis, známku originality a jedinečnosti. Potvrzují, že móda je umění. Ateliér nabízí vedle oděvní tvorby na zakázku a pravidelných kolekcí i možnost zapůjčení šatů, služby make up artisty, poradenství v péči o pleť, školu líčení, svatební a celkový styling, tvorbu komerčních kolekcí atd. S Michalovou tvorbou se můžete blíže seznámit i na autorských módních přehlídkách, jež pravidelně pořádá nebo na módních akcích, kterých se účastní.

 

michal-marek13

 

 

ENG  Czech Prague based independent fashion designer and make up artist Michal Marek is the creator of his own brand – Michal Marek. The young designer takes inspiration from his surroundings and the people around him. He spent some years living abroad – Mykonos, London - 2014 he moved back to Prague. His showroom could be find in Prague - Letná. He loves this part of town for its moody, creative, edgy quality. Michal creates two major collections a year, though depending on his fashion show schedule he may put out small collections throughout the year. The designer focuses on creating clothes that are maybe slightly extravagant but definitely highly wearable.  

 

AAA_1

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.